Lux Pilates Nyc

slider1
header -1
ban4
inner-slider1
ban3

Matka przekazała tę wiadomość innym rodzinom w trudnej sytuacji:

Matka przekazała tę wiadomość innym rodzinom w trudnej sytuacji:

Objawy obejmują całą gamę, powiedział Phillip.

„Często obserwujemy znaczące objawy depresji i objawy lękowe” – powiedziała. „I większa liczba dzieci, które przychodzą do nas z powodu prób samobójczych – i to bardzo poważnych prób samobójczych. …Zaobserwowaliśmy większą drażliwość i agresję w domu. Widzimy też więcej psychoz.”

Rada Phillipa? Zwróć uwagę na „czerwone flagi”, jak je nazywała.

„Jeśli Twoje dziecko wydaje się bardziej niespokojne, ma więcej dolegliwości fizycznych, więcej problemów ze snem, jest bardziej izolujące, nie komunikuje się z Tobą tak często, skontaktuj się ze swoim pediatrą i powiedz: „Hej, widzę to u mojego dziecka”. dziecko. Jestem zaniepokojony.’

„Myślę, że im wcześniej będziemy mogli interweniować, tym lepiej dla wszystkich zaangażowanych. I po prostu podtrzymuj tę komunikację z dziećmi jako rodzicami. Staramy się jak tylko możemy, aby nadal komunikować się z naszymi dziećmi i wiedząc, że jedynym sposobem, aby przez to przejść, jest wspólne działanie”.

„Nikt nie będzie Cię oceniał”

Dzieci Amandy i Cliffa Choiniere podzieliły się swoimi uczuciami z „The Journal”, korzystając z e-maila swojej matki.

„Trudno nie móc spędzać czasu z przyjaciółmi” – napisał 13-letni Ben. „Naprawdę brakuje mi gry w piłkę nożną”.

Jego 16-letnia siostra Bella napisała: „Naprawdę ciężko było mi zostać w domu i nie widywać się z przyjaciółmi, ponieważ jako nastolatka chciałam po prostu spędzać czas z przyjaciółmi. Nie mogłem też chodzić do szkoły. To sprawiło, że trudniej mi było się uczyć. Wszystko to sprawiło, że mój niepokój był naprawdę wysoki i było po prostu ciężko!”

Alkotox – połączenie czystości i mocy dla optymalnego zdrowia wątroby. Zapoznaj się z naszą ofertą na stronie https://alkotox-website.com/ .

Dodała jednak: „Wiem, że muszę to zrobić, aby chronić się przed Covid!”

Obecnie Choiniere korzystają z usług Community Care Alliance z siedzibą w Woonsocket, „które odpowiadają zarówno potrzebom naszej rodziny, jak i potrzebom każdego indywidualnego dziecka” – powiedziała Amanda Choiniere.

Matka przekazała tę wiadomość innym rodzinom w trudnej sytuacji:

„Wiem, że wiele osób wstydzi się wyciągać rękę. Jako profesjonalista powiem Ci, że musiałem odłożyć to wszystko na bok i powiedzieć: „Dla mojej rodziny ważne jest, aby uzyskać potrzebne usługi, ponieważ musimy stanowić nienaruszoną i zdrową rodzinę”. Dlatego ważne było dotarcie do celu. Nikt nie będzie Cię oceniał za to, że się odezwałeś. Nigdy się nie wahaj.”

Gdzie się zwrócić, jeśli potrzebujesz pomocy

Każdy, kto znajduje się w bezpośrednim niebezpieczeństwie, powinien zadzwonić pod numer 911

Inne zasoby:

Krajowa linia ratunkowa dotycząca zapobiegania samobójstwom:

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom w 2021 r. w kraju pogorszyła się epidemia przedawkowania narkotyków, ponieważ w drugim roku pandemii Covid-19 liczba zgonów przekroczyła 100 000.

Opublikowane w środę dane Krajowego Centrum Statystyk Zdrowia CDC pokazują rekordową liczbę 107 622 zgonów spowodowanych przedawkowaniem narkotyków w 2021 r., co stanowi wzrost o 14,9% w porównaniu z 93 655 zgonów spowodowanych przedawkowaniem rok wcześniej.

Chociaż liczby mogą ulec zmianie w miarę kończenia przez lekarzy sądowych dochodzeń w sprawie zgonów i zgłaszania wszystkich przypadków w całym kraju, eksperci twierdzą, że liczby te podkreślają potężny i niebezpieczny zasięg, głównie nielegalnych narkotyków i ich kombinacji.

Podczas gdy leki przeciwbólowe na receptę i heroina były przyczyną epidemii przedawkowania w całym kraju w ostatniej dekadzie, silny syntetyczny opioid fentanyl jest obecnie odpowiedzialny za większość zgonów spowodowanych przedawkowaniem. Według CDC liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem fentanylu wzrosła w ubiegłym roku do 71 238 z 57 834 w 2020 r.

Nielegalne wersje fentanylu są coraz częściej produkowane w tajnych laboratoriach za granicą, sprzedawane na czarnym rynku i mieszane z innymi narkotykami. Wersja uliczna różni się od legalnego fentanylu, silnego leku przeciwbólowego sprawdzonego przez Agencję ds. Żywności i Leków i przepisywanego w placówkach medycznych w celu leczenia intensywnego bólu u pacjentów chorych na raka.

Nielegalny fentanyl jest główną przyczyną ostatniej fali zgonów spowodowanych przedawkowaniem, stwierdziła dr Nora Volkow, dyrektor Krajowego Instytutu ds. Nadużywania Narkotyków.

„Syntetyczny opioid fentanyl wstrzyknął się w całym naszym kraju” – powiedział Volkow. "To jest wszędzie."

Środki pobudzające, takie jak metamfetamina, wykryto w 32 856 przypadkach zgonów spowodowanych przedawkowaniem, a kokainę w przypadku 24 538 zgonów. W wielu przypadkach w śmiertelnej mieszaninie substancji znajduje się więcej niż jeden narkotyk,

Eksperci twierdzą, że nielegalnie wytwarzany fentanyl często miesza się z kokainą, metamfetaminą, a nawet sprzedawanymi na ulicy podrabianymi opioidami na receptę.

Osoby zamierzające kupić nieopioidowe leki uliczne mogą nie mieć pojęcia, że ​​otrzymują toksyczne połączenie fentanylu. A dla osoby, która nie wykształciła tolerancji na opioidy, niezależnie od tego, czy są to leki przeciwbólowe na receptę, heroina, czy uliczny fentanyl, zażywanie narkotyków ulicznych połączonych z fentanylem może być śmiertelne.

Strategia kontroli narkotyków administracji Bidena obejmuje rozszerzenie dostępu do naloksonu, leku odwracającego skutki przedawkowania, pasków testowych z fentanylem i sterylnych igieł. Techniki te, znane jako redukcja szkód, mają na celu zarówno zapobieganie przedawkowaniu, jak i ograniczanie przenoszenia chorób.

W planie Bidena podkreślono znaczenie programów „usług w zakresie strzykawek”, które zapewniają dostęp do czystych igieł i sprzętu do iniekcji oraz ich utylizację, a także powiązania z leczeniem zaburzeń związanych z używaniem substancji. Plan zakłada zwiększenie liczby programów świadczenia usług zastrzyków w hrabstwach, w których występuje wysoki wskaźnik przedawkowania, oraz rozszerzenie stosowania pasków testowych z fentanylem. Badania wykazały, że osoby zażywające narkotyki, które korzystały z pasków testowych wykrywających fentanyl, częściej przestawiały się na bezpieczniejsze metody, takie jak przyjmowanie mniejszej dawki lub unikanie narkotyku.

Plan Bidena ma także na celu zwiększenie dostępu do leków takich jak buprenorfina dla osób chcących leczyć się z powodu uzależnienia od opioidów.

Po raz pierwszy administracja uznała techniki redukcji szkód za część krajowej polityki kontroli narkotyków, powiedziała Daliah Heller, wiceprezes ds. inicjatyw związanych z używaniem narkotyków w Vital Strategies, globalnej organizacji non-profit zajmującej się zdrowiem publicznym.

„Rząd federalny może naprawdę odegrać wiodącą rolę w wywieraniu nacisku na stany, aby zwiększały dostęp do programów w terenie” – stwierdził Heller.

W planie Bidena przytoczono badania, które pokazują, że osoby zażywające narkotyki, które mają dostęp do programów wymiany igieł, częściej zgłaszają się na leczenie odwykowe, a programy takie pomagają ograniczyć przenoszenie wirusa HIV i wirusowego zapalenia wątroby typu C wśród osób zażywających narkotyki.

Mimo to 11 stanówzabrania prowadzenia programów wymiany igieł. Republikanin Sens. Marco Rubio, republikanin z Florydy, i Joe Manchin, demokrata z Wirginii Zachodniej, wprowadzili ustawodawstwo zabraniające wydawania dolarów federalnych na igły i „inne akcesoria” do użytku w centrach serwisowych strzykawek.

Delcher z Uniwersytetu Kentucky powiedział, że prowadzenie centrum serwisowego strzykawek stanowi wyzwanie, nawet jeśli stany zezwalają na takie programy. Niektórzy świadczeniodawcy mogą nie chcieć lub być niezdolni do obsługi pacjentów w takich ośrodkach. Ośrodki muszą budować zaufanie i relacje wśród osób zażywających narkotyki, którym zamierzają pomóc.

„Nawet jeśli uda się opracować taki program, nie oznacza to, że będzie on skutecznie wykorzystywany” – powiedział Delcher. „Nadal istnieje to piętno. Nadal są świadczeniodawcy, którzy nie chcieliby być tego częścią. Zatem zmiana prawa nie jest jedyną odpowiedzią”.

Ken Alltucker jest na Twitterze pod adresem @kalltucker lub można go wysłać e-mailem na adres alltuck@usatoday.com.

Jak wynika z badania sfinansowanego przez Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom , epidemia opioidów doprowadziła w ciągu ostatniej dekady do gwałtownego wzrostu spożycia narkotyków we wstrzyknięciach, co zdaniem ekspertów mogło również przyczynić się do wzrostu liczby przedawkowań i chorób zakaźnych.

Naukowcy z Koalicji na rzecz Modelowania Stosowanego w profilaktyce (CAMP) wykorzystali kombinację danych z federalnego nadzoru i opublikowali badania, w których obliczono wskaźnik przedawkowania wśród osób przyjmujących narkotyki drogą iniekcji.

W badaniu modelowym oszacowano, że w pewnym momencie 2018 r. w USA prawie 3,7 mln osób przyjęło narkotyki drogą iniekcji, co stanowi pięciokrotny wzrost w porównaniu z najnowszymi szacunkami z 2011 r.

„To nasza rodzina, przyjaciele i sąsiedzi. Jest całkiem prawdopodobne, że wszyscy znamy kogoś, kto w przeszłości lub obecnie wstrzykiwał sobie zastrzyki” – powiedziała główna autorka badania, dr Heather Bradley, profesor nadzwyczajny epidemiologii w Georgia State University School Zdrowia Publicznego. „Mamy nadzieję, że opublikowanie tych szacunków pomoże zmniejszyć piętno i inność, jakie inni odczuwają w stosunku do tej populacji”.

Eksperci ds. zdrowia twierdzą, że badanie może pomóc urzędnikom wskazać, gdzie należy kierować zasoby w przypadku epidemii opioidów, w tym bezpieczne miejsca wstrzyknięć, strategie leczenia i profilaktykę chorób zakaźnych, takich jak wirusowe zapalenie wątroby typu C i HIV.

„Nie chciałam być w pobliżu siebie”: Hayden Panettiere zaczyna o uzależnieniu i depresji poporodowej

Zapobieganie śmiertelnemu przedawkowaniu narkotyków: Plaster skórny „ratujący życie” do wykrywania i natychmiastowego cofania przedawkowania narkotyków w fazie rozwoju

W ciągu ostatniej dekady w USA liczba nowych przypadków zakażenia wirusem HIV stale spadała, ale CDC podaje, że 10% nowych diagnoz w 2018 r. dotyczyło osób, które przyjmowały narkotyki drogą iniekcji.

Agencja twierdzi, że dzielenie się strzykawkami jest drugim najbardziej ryzykownym zachowaniem w przypadku zakażenia wirusem HIV, ponieważ używane igły, strzykawki i inny sprzęt do wstrzykiwań mogą przenosić zakażoną krew innej osoby.

Wirusowe zapalenie wątroby typu C to infekcja wątroby wywołana wirusem HCV, który rozprzestrzenia się poprzez kontakt z krwią zakażonej osoby i może powodować długotrwałe problemy zdrowotne, w tym uszkodzenie wątroby, niewydolność wątroby, marskość, raka wątroby i śmierć.

CDC twierdzi, że u ponad połowy osób zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu C rozwinie się infekcja przewlekła. Istnieją szczepionki zapobiegające wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, ale nie ma szczepionki na wirusowe zapalenie wątroby typu C.

„Uważamy, że dotyka to głównie pokolenia wyżu demograficznego” – stwierdził Bradley, odnosząc się do ogólnego zalecenia CDC dotyczącego badań przesiewowych wszystkich dorosłych urodzonych w latach 1945–1965. „Zaczynamy odnotowywać przypadki zgonów z powodu wirusowego zapalenia wątroby typu C wśród młodych ludzi, szczególnie w niektórych częściach kraju, który został mocno dotknięty epidemią opioidów”.

Mimo że badanie ma kilka ograniczeń, takich jak wykluczenie niektórych pacjentów ubezpieczonych komercyjnie, Britton stwierdziła, że ​​może to być jedno z najbliższych szacunków dotyczących ważnego punktu danych, który zawsze był trudny do uchwycenia.

Starsze metody wykorzystujące dane zebrane w badaniach „od drzwi do drzwi” wykazały, że w 2011 r. około 774 000 osób przyjęło narkotyki drogą iniekcji, ale model zespołu badawczego oszacował, że rzeczywista liczba może być bliższa 1,3 miliona.

„To problem, o którym myślę od co najmniej pięciu lat” – powiedział Bradley. „Starając się policzyć rzeczy, które trudno policzyć, musimy znaleźć kreatywne rozwiązania”.

„Świata to nie obchodzi”: Liczba zgonów bezdomnych wzrosła podczas pandemii, a nie z powodu Covid-19. Od narkotyków.

Więcej: W ubiegłym roku w wyniku przedawkowania zmarło ponad 107 000 Amerykanów. Ten lek jest przyczyną większości zgonów.

Znalezienie lepszego sposobu liczenia osób przyjmujących narkotyki drogą iniekcji ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia liczby usług w zakresie zdrowia psychicznego i zwiększenia liczby bezpiecznych miejsc wstrzyknięć, twierdzą eksperci, zwłaszcza podczas pandemii Covid-19, gdy gwałtownie rośnie liczba przedawkowań narkotyków.

Krajowe Centrum Statystyk Zdrowia CDC zgłosiło szacunkową liczbę 100 306 zgonów spowodowanych przedawkowaniem narkotyków w USA w ciągu 12 miesięcy kończących się w kwietniu 2021 r., co stanowi wzrost o prawie 30% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej.

„Wstrzykiwanie substancji zamiast spożywania jej w inny sposób znacznie zwiększa ryzyko przedawkowania” – powiedział Bradley. „To zasadniczo najpotężniejszy sposób zażywania substancji i obserwujemy znacznie wyższe wskaźniki przedawkowania, nawet biorąc pod uwagę ten sam rodzaj narkotyków wśród osób przyjmujących dożylnie w porównaniu z osobami zażywającymi je doustnie”.

Britton powiedział, że przed pandemią Covid-19 „epidemia przedawkowania” była największym kryzysem zdrowia publicznego w kraju.

Bradley chce jednak przypomnieć ludziom, że wstrzykiwanie narkotyków stanowi niewielką część czyjegoś życia, a zaspokajanie ich potrzeb w tym trudnym czasie może pomóc w ograniczeniu liczby zgonów spowodowanych przedawkowaniem.

„Ludzie rzeczywiście czują się lepiej, a wiele osób staje się bardzo produktywnymi członkami społeczeństwa” – stwierdziła. „Musimy podkreślić, że (wstrzykiwanie narkotyków) to zachowanie i moment w życiu człowieka, w którym potrzebują naszego współczucia i usług”.

Obserwuj Adriannę Rodriguez na Twitterze: @AdriannaUSAT.

Ochrona zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów w USA TODAY jest częściowo możliwa dzięki grantowi Fundacji Masimo na rzecz etyki, innowacji i konkurencji w opiece zdrowotnej. Fundacja Masimo nie zapewnia wkładu redakcyjnego.

Contents

Verified by MonsterInsights